Zidul costarican din Munchen. Keylor Navas, cifre fantastice după Bayern – PSG

PSG a triumfat pe terenul lui Bayern, scor 3-2, iar portarul Keylor Navas are un mare merit pentru acest succes din sferturile Champions League.

Mbappe a marcat două goluri la Munchen și a fost desemnat omul meciului, dar Navas a închis poarta la propriu. Portarul PSG-ului a apărat zece șuturi, dintre care șapte au fost expediate din interiorul careului. Sofa Score i-a oferit nota 8.8 lui Navas, care este primul portar din ultimii aproape 20 de ani care reușește cel puțin zece parade într-un meci din Champions League.

PSG și-a luat revanșa în fața lui Bayern Munchen după finala pierdută anul trecut în Champions League. Parizienii s-au impus cu 3-2 pe terenul bavarezilor, în prima manșă a sferturilor, după dubla lui Mbappe și dublul assist al lui Neymar, iar returul se anunță de foc.

sursa: digisport.ro