Există viață și fără Ronaldo! Real Madrid – AS Roma, 3-0

Campioana Europei, Real Madrid, s-a impus clar în faţa Romei, în grupa G. Isco, Bale şi Mariano Diaz au marcat golurile partidei de pe Santiago Bernabeu.

Campioana Europei, Real Madrid, a aşteptat până în minutul 45 pentru a deschide scorul în faţa Romei, în primul meci din grupa G a UEFA Champions League. Isco a devenit astfel primul spaniol care marchează direct din lovitură liberă pentru galactici în toată istoria Ligii.

Până la reuşita spectaculoasă, Isco fusese blocat excelent de Olsen, care s-a opus şi la lovitura de cap a lui Ramos.

După pauză, Navas a scos şutul lui Under, iar Bale a nimerit apoi bara. Galezul s-a revanşat imediat, cu o execuţie perfectă. Asensio putea pune cireaşa pe tort în minutul 79, dar înlocuitorul lui Bale, Mariano Diaz, a stabilit, în prelungiri, scorul final, 3-0 pentru Real Madrid.

„Un rezultat clar, ca şi evoluţia noastră. Cred că am mai fi putut marca, dar sunt mulţumit că am început încă o ediţie de Liga Campionilor în cel mai bun mod posibil”, a spus Iscol, la final, relatează digisport.ro.