Barcelona – Real Madrid. Dezastru pentru „galactici”. Suarez și-a umilit rivalii

Fără Messi, Barcelona a câştigat primul El Clasico al sezonului cu 5-1. Este pentru prima oară în ultimii opt ani când Real primeşte atâtea goluri de la marea rivală.

Barcelona nu i-a simţit lipsa lui Messi, în al 177-lea episod din El Clasico și a deschis scorul prin Coutinho în minutul 11, iar Suarez a dublat după 19 minute, relatează digisport.ro.

La cinci minute după pauză, Marcelo a redus din diferenţă, cu al treilea gol. După care Suarez a mai marcat de două ori și și-a trecut în cont hat-trick-ul, iar Vidal înscrie al 5-lea și ultimul gol al partidei în minutul 87.