2 polițiști de patrulare loviți violent de un autoturism
Doi polițiști de patrulare, care activau pe traseul R 6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei, au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat.
Ambii polițiști se aflau pe acostament în timpul impactului, în afara autospecialei de serviciu care staționa regulamentar cu semnalele luminoase conectate.
Starea ambilor colegi este extrem de gravă, fiind transportați la spital.
La fața locului, oamenii legii stabilesc toate circumstanțele.
Share













