Întreaga conducere a raionului Orhei a fost eliberată din funcție
Astăzi, în cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Raional Orhei cu votul a 24 de consilieri raionali, a fost eliberată din funcție întreaga conducere a raionului: președintele Vasile Adașan și vicepreședinții Mihail Paciu, Veaceslav Căpățînă și Natalia Răilean.
Tot astăzi, cu votul a 25 de consilieri, Valentin Uncu a fost ales în funcția de președinte al raionului Orhei.
„Adresăm felicitări noului conducător al raionului și ne exprimăm speranța că această schimbare va deschide un nou capitol pentru Consiliul Raional Orhei: unul al bunei administrări, al transparenței, al colaborării oneste și al unui vector proeuropean asumat.
Orheiul și raionul Orhei au nevoie de stabilitate, responsabilitate și proiecte făcute pentru oameni”, menționează Segiu Aga, consilier raional.












