Igor Grosu: Acum 36 de ani, poporul nostru și-a declarat dorința de a fi liber să-și decidă propriul viitor
Igor Grosu, președintele Parlamentului, a venit cu un mesaj de Ziua Suveranității, care e marcată astăzi.
„La 23 iunie sărbătorim Ziua Suveranității, ziua în care, acum 36 de ani, poporul nostru și-a declarat dorința de a fi liber să-și decidă propriul viitor și a schimbat pentru totdeauna destinul țării lor. Datorită acelei decizii curajoase, astăzi putem să ne croim propriul drum – cel european.
Uniți, sub tricolor, pentru Moldova!”, a spus oficialul.
Share











