UEFA Futsal Champions League. Clic Media obține prima victorie în faza preliminară

Clic Media Chișinău, obține premele 3 puncte în al doilea meci al grupei G din faza preliminară a Ligii Campionilor la Futsal. „Panterele” au dispus de echipa Maccabi Netanya cu scorul de 3-2. Pentru campioana Moldovei au marcat, Vladimir Vasilevschi în minutul 7, Constantin Burdujel în minutul 20 și Andrian Lașcu a reușit să marcheze în minutul 33. În cealaltă confruntare din grupa G, formațiile NV Georgians (Georgia) și MNK Hercegovina Široki Brijeg (Bosnia și Herțegovina) au încheiat partida cu scorul de 6-2 în favoarea grupării din Tbilisi. Următorul meci băieții noștri îl vor juca în compania echipei bosniece, MNK Hercegovina, pe data de 24 august, începând cu ora 18:30. Meciul va fi transmis live pe pagina de YouTube a Ligii Profesioniste de Futsal din Moldova LPFM.

CLIC MEDIA – MACCABI NETANYA 3-2

Au marcat: Vladimir Vasilevschi (7), Constantin Burdujel (20), Andrian Lașcu (33) / Mahmoud Taha (6), (19)

22 august 2024. Ciorescu. Futsal Arena FMF

Arbitru: Andrea Naudi (Malata)

Asistenți: Liviu Dumitru Chita (România) și Nurlybek Kalimaganbetov (Kazakhstan)

Observator: Ainar Kuusk (Estonia)

Cartonașe galbene: Constantin Burdujel (15) / Mahmoud Taha (12)

CLIC MEDIA: 1.Andrei Macoviiciuc (c), 12.Cristian Malîșenco, 5.Andrian Lașcu, 7.Sergiu Țimpeu, 8.Denis Petrachi, 9.Cristian Crasnov, 10.Cristian Obadă, 11.Leonid Podlesnov, 14.Constantin Burdujel, 17.Ion Covali, 20.Vladimir Vasilevschi, 21.Valeriu Gurgurov

Antrenor: Andrian Lașcu

MACCABI NETANYA: 1. Mark Moiseev, 14. Leonel Ari Zelcer, 2. Tuval Hyson, 4. Idan Shkolnik, 7. Matan Shalom, 8. Dan Bar-El, 9. Mahmoud Taha, 10. Tamir Shkolnik, 11. Dan Abutbul, 13. Asaf Galgut, 15. Amit Tzur, 23. Ori Edry, 24. Ignacio Krauthamer, 91. Stanislav Arslanov.

Antrenor: Tamir Shkolnik.

Rezultatul primei partide etapa a 2-a, grupa G:

NV Georgians (Georgia) – MNK Siroki Brijeg (Bosnia și Herțegovina) 6-2

Au marcat: Roninho (3, 9), Kekelia (6), Vakhtangi Jvarashvili (14, 31), Nikoloz Gabrichidze (28) / Dragan Edi Marić (3), Ante Corluka (7)

Programul ultimei etape din grupa G din preliminariile Ligii Campionilor la futsal, ediția 2024/25: