Naționala Moldovei a pierdut meciul cu Franța, marcând un singur gol

Naționala Republicii Moldovei a reușit să marcheze un gol în poarta francezului Hugo Lloris, însă a pierdut meciul. Tricolorii au cedat pe teren propriu, scor 1-4, informează OFICIAL.

Antoine Griezmann, a fost cel care a deschis scorul în minutul 24, după o pasă de la Paul Pogba. Raphael Varane a dus scorul la 0:2. Olivier Giroud a majorat diferența la 0:3, în minutul 36.

La sfârșitul meciului, când Kylian Mbappe a majorat scorul de unul singur cu portarul tricolorilor – 4:0.

După o centrare, Ambros a marcat golul Moldovei în minutul 90.

Vladimir Ambros are 25 de ani și joacă la Petrocub Hîncești, în Divizia Națională, pe postul de atacant.

În celelalte meciuri ale grupei, Turcia a învins Albania cu scorul de 0-2 iar Islanda a trecut tot cu 2-0 de selecționata Andorrei.

Următorul meci al tricolorilor este luni, 25 martie, în deplasare cu Turcia.