Victorie istorică pentru Sheriff Tiraspol! A învins-o pe lidera campionatului Rusiei (video)

Meci mare făcut de Sheriff la Moscova! Echipa pregătită de Roberto Bordin a învins-o pe lidera campionatului Rusiei, Lokomotiv. Badibanga și Brezovec au adus victoria Sheriff-ului cu scorul de 2-1.

Partida nu a început bine pentru tiraspoleni, peruanul Jefferson Farfan deschizând scorul în minutul 26, învingându-l cu o lovitură la colțul scurt pe croatul Mikulic.

După ce a marcat golul egalizator de la Tiraspol cu Lokomotiv, belgianul Ziguy Badibanga a înscris și la Moscova, restabilind egalitatea până la pauză.

În repriza secundă, Sheriff și-a dominat clar adversarul, iar în minutul 58, Josip Brezovec a înscris golul victoriei pentru tiraspoleni.

Campioana Moldovei și-a putut majora avantajul, Jairo și același Badibanga trecând pe lângă gol.

Sheriff ocupă locul 2 în clasamentul grupei F cu 6 puncte la activ. Prima poziție este ocupată de danezii de la Copenhaga, scandinavii au trecut fără emoții acasă de Zlin cu scorul de 3-0.

sursa: unimedia.md