Un arbitru român în lacrimi, consolat de fundașul lui Liverpool. A aflat că mama sa a decedat

Arbitrul român, Ovidiu Hațegan a primit o veste tragică chiar în timpul meciului Germania – Olanda (2-2). Hațegan, în pauza partidei, a aflat că mama sa a decedat. La final, arbitrul a fost consolat de către jucători în frunte cu Virgil van Dijk.

La interviul de după meci, Van Dijk, omul care a adus egalarea în minutele de prelungire, a explicat drama trăită de arbitrul român. „Omul a cedat nervos. Avea lacrimi în ochi, pentru că tocmai aflase că și-a pierdut mama. I-am spus să fie puternic și i-am transmis că a condus foarte bine meciul. E un lucru mărunt, dar poate îl ajută”, a fost declarația lui Van Dijk, relatează digisport.ro.

„Ce om e Virgil!”, au comentat olandezii, mândri de gestul făcut de fundașul lui Liverpool.