Spectacol total pe Anfield! Liverpool câştigă în prelungiri cu PSG

Liverpool a deschis scorul în meciul cu PSG după o jumătate de oră. Sturridge a transformat în gol centarea lui Robertson.

„Cormoranii” şi-au dublat avantajul din penalty. Bernat l-a faultat pe Wijnaldum, iar arbitrul a indicat punctul cu var. Milner l-a învins pe Areola.

Parizienii au redus din handicap până la pauză. Meunier a şutat imparabil, după o foarfecă ratată a lui Cavani. În repriza secundă, Sturridge a fost la un pas să îl accidenteze grav pe Areola, la o fază la care Salah a trimis mingea în poartă, relatează digisport.ro.

Cei de la PSG au reuşit să egalaleze prin Mbappe, iar meciul se îndrepta spre o remiză. Firmino nu a fost de acord şi a marcat în al treilea minut al prelungiri. S-a terminat 3-2 pentru Liverpool, care a bifat primele puncte în acest sezon din UEFA Champions League.