Betis – Barcelona 1-4. Hat-trick Lionel Messi! Execuții de pus în ramă ale argentinianului

Barcelona a obținut o victorie la scor pe terenul andaluzilor. Lionel Messi a fost din nou în zi de grație și a reușit un hat-trick.

Messi este de neoprit în actualul sezon, Cu Betis a deschis scorul din lovitură liberă, procedeu din care a ajuns la 45 de goluri în întreaga carieră. Argentinianul a mărit diferenţa în prelungirile primei reprize.

După pauză, Luis Suarez a dus scorul la 3-0 pentru Barcelona. Betis a reuşit golul de onoare prin Loren, însă recitalul lui Messi nu se încheiase. Starul catalanilor a închis tabela la 4-1 cu cel mai frumos gol al meciului, relatează digisport.ro.

Messi a ajuns la 29 de goluri şi 12 pase decisive în 26 de partide în care a evoluat în actualul sezon din La Liga. Cu victoria de la Sevilla, Barcelona s-a distanţat la zece puncte de Atletico în fruntea clasamentului, cu zece etape înainte de finalul sezonului.