Athletic Bilbao – Atletico Madrid 2-0. Săptămână de coșmar pentru echipa lui Diego Simeone

Atletico Madrid nu şi-a revenit după eliminarea dureroasă din UEFA Champions League. La Bilbao, oamenii lui Diego Simeone au suferit a patra înfrângere a sezonului în La Liga. Bascii s-au impus cu 2-0.

Oblak a fost cel mai bun om al echipei lui Diego Simeone. Portarul a ţinut scorul alb la ocaziile mari ale bascilor.

Nu a mai avut ce face în finalul partidei, atunci când Athletic a marcat de două ori. Inaki Williams a deschis scorul în minutul 73. Kodro a închis tabela la 2-0 cu cinci minute înainte de finalul timpului regulamentar, relatează digisport.ro.

Atletico Madrid a rămas la şapte puncte în urma liderului Barcelona.