26 de goluri în 8 jocuri din UEFA Champions League. Lionel Messi a făcut spectacol pentru Barcelona!

26 de goluri în 8 meciuri s-au înscris în seara de miercuri din etapa a doua a grupelor UEFA Champions League.

Lionel Messi a făcut spectacol pentru Barcelona în meciul din deplasare, cu Tottenham. Starul argentinian a marcat de două ori și a conlucrat perfect cu Suarez și Coutinho, în timp ce Jordi Alba a dat trei pase de gol, dintre care două pentru Messi. Englezii au răspuns prin Kane și Lamela, însă catalanii s-au dovedit prea puternici și au făcut un meci aproape perfect, iar Tottenham – Barcelona s-a terminat 2-4.

Napoli a trebuit să aștepte 90 de minute în meciul cu Liverpool, de pe teren propriu, când micuțul Insigne a dat lovitura. Napoletanii au învins astfel finalista din sezonul trecut, după un meci în care cele două echipe s-au preocupat să se apere perfect, relatează digisport.ro.

Inter a smuls o victorie în deplasare, după ce a fost condusă de PSV. Nainggolan și Icardi au fost oamenii de gol pentru italieni, după ce Rosario deschisese scorul pentru olandezi.

Schalke a strâns 4 puncte în grupa D, după victoria obținută în minutul 88 cu 1-0 pe terenul rușilor de la Lokomotiv Moscova. În aceeași grupă, Porto s-a impus la rându-i, cu același scor, pe teren propriu, în fața turcilor de la Galatasaray, prin golul lui Marega.

În grupa A, Atletico Madrid n-a avut probleme cu Club Brugge, pe care a învins-o cu 3-1, în timp ce Dortmund a spulberat-o pe Monaco, scor 3-0.