Real Madrid nu există fără Sergio Ramos! Căpitanul grupării blanco, de neînlocuit în Champions League

Gruparea blanco s-a calificat la pas în sferturile de finală ale UEFA Champions League cu Sergio Ramos (34 de ani) pe teren.

Căpitanul ”galacticilor” a și marcat un gol superb, în minutul 60, din lovitură liberă. Real continuă astfel cursa spre un nou trofeu UCL și are de ce să fie mândră.

Cu Ramos pe teren, Real n-a mai fost eliminată din cea mai tare competiție intercluburi a lumii din 2015.

Atunci, în urmă cu șase ani, madrilenii erau eliminați din semifinlele UCL după un 2-3 ”la general” cu Juventus.

Astfel, Real Madrid s-a alăturat pe lista formațiilor calificate în această ediție a Ligii Campionilor, pe care se mai află PSG, Liverpool, Porto, Borussia Dortmund și Manchester City.

Ultimele două echipe calificate în sferturile Champions League se decid azi, miercuri, 17 martie 2021, de la 22:00, când se joacă Chelsea – Atletico Madrid, 1-0 în tur.

sursa: digisport.ro